„Chemiczna Głowa”

13 marca 2019roku  trzyosobowa drużyna uczniowska w składzie:

Buczkowska Wiktoria, Repecka Klaudia, Skotnicki Krzysztof

reprezentowała naszą szkołę w

VIII edycji  międzyszkolnego konkursu  „Chemiczna Głowa”.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu,
a honorowy patronat nad konkursem objęły Grupa Azoty ZAK S.A. , Starostwo Powiatowe
w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. ”

W zmaganiach na wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu  chemii (konkurs był dwuetapowy- część pisemna oraz laboratoryjna)

– wzięło udział 27 trzyosobowych

zespołów uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych
z całego regionu.

Uczniowie, aby przygotować się do konkursu spędzili wiele godzin na pogłębianiu wiedzy, która znacznie wykracza poza podstawę programową nauczania chemii w szkole podstawowej. Musieli przygotować się również do części laboratoryjnej, która polegała na wykrywaniu substancji chemicznych na podstawie obserwacji reakcji wykonywanych samodzielnie w laboratorium Szkół nr3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu.

Data dodania: 2019-03-18 09:29:59
Data edycji: 2019-03-18 09:43:39