Metamuzeum Motoryzacji

Uczniowie klas 7a i 7c wraz z opiekunami: paniami Elą Bułką, Edytą Asztel-Jaszczyszy i Agnieszką Pliś w dniu 6 listopada 2019r uczestniczyli w wycieczce do Paczkowa zwanego polskim Carcassonne. Celem wyprawy było zwiedzenie Metamuzeum Motoryzacji. Miłośnicy starych pojazdów zobaczą w nim kilkadziesiąt samochodów, motocykl i motorowerów. Są tu między innymi klasyczne fordy, mercedesy, porsche i ferrari, a także motocykl Sokół 600 oraz kultowy "komar". Druga część ekspozycji, to interaktywne centrum techniki, w którym można przeprowadzać doświadczenia z dziedziny fizyki. Zainteresowani mogą sprawdzić, dlaczego samochód jeździ, jak pracuje jego silnik lub na czym polega tarcie. Wszystko powstało dzięki pasji pana Marcina Biernackiego.
To On, w zabytkowych, pofolwarcznych budynkach na obrzeżach Paczkowa stworzył Metamuzeum Motoryzacji. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i ciekawością badali sposób działania urządzeń mechanicznych na stanowiskach interaktywnych i poprzez zabawę poznawali i utrwalali prawa fizyki.

Data dodania: 2019-11-08 11:49:15
Data edycji: 2019-11-08 12:01:52