Śpiewanie kolęd

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów, który raduje i łączy ludzi,
a to przecież stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia.

20 grudnia w naszej szkole w budynku przy ul. E. Gierczak przed zbliżającymi się feriami świątecznymi  odbył się pierwszy Koncert Kolęd i Pastorałek.

Uczniowie klas 0-3 wprowadzili szkolną publiczność w świąteczny nastrój. Rozbrzmiewały piękne polskie kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe, m.in. „Przybieżeli do Betlejem",  „Bóg się rodzi”. „Bosy pastuszek” czy „Gore gwiazda”. W repertuarze koncertu nie zabrakło również anglojęzycznej kolędy „We wish you a Merry Christmas” przygotowanej przez klasę I b w ramach innowacji pedagogicznej „Codzienna przygoda z angielskim”.

Na zakończenie koncertu pani dyrektor Eulalia Woźniak złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, a mali wykonawcy otrzymali słodki upominek.

Data dodania: 2020-01-08 14:42:59
Data edycji: 2020-01-08 14:46:00