Tydzień Tolerancji i Życzliwości

Tydzień Tolerancji i Życzliwości,

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Ostatnie dwa tygodnie listopada przebiegały w naszej szkole pod hasłem tolerancji, życzliwości i pomocy osobom niepełnosprawnym

W pierwszym  tygodniu od 18 do 22 listopada pod hasłem „ Z tolerancją nam do twarzy”  i w różnych kolorach od zielonego po czerwony, niebieski, biały aż do żółtego młodzież świętowała Dzień Tolerancji, Różnorodności, Serdeczności, Szacunku  i Uśmiechu.  Jak co roku w każdej klasie wybieraliśmy najżyczliwszego ucznia lub uczennicę. Na korytarzu powstała wspaniała galeria „ Szkolna Aleja Złotych Myśli” , a na parterze wszyscy mogliśmy komuś podziękować, kogoś pozdrowić, przelewając na papier swoje dobre słowa i umieszczając je na przygotowanej wcześniej tablicy. Wielu z nas po raz pierwszy zdobyło się na taką forę podziękowań.

W drugim tygodniu od 25 do 29 listopada dyżur miała klasa VI c.   Pod hasłem „ Jesteśmy razem” dzieci nawiązały  do Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Akcja prowadzona była w obydwu budynkach. W poniedziałek wielu z nas przyszło do szkoły z pluszowym misiem – symbolem miłości, ciepła i opiekuńczości. Był to wszak Dzień Pluszowego Misia. Od wtorku do piątku uczyliśmy się zasad savoir- vivre w stosunku do osób niepełnosprawnych. Pojawiły się ciekawe gazetki, a na godzinach wychowawczych obejrzeliśmy krótkie filmy o tej tematyce. Zbieraliśmy również plastikowe nakrętki dla Weroniki  - chorej na mukowiscydozę uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Oj zebrało się ich  dość sporo, postanowiliśmy zatem przekazać je do wielkiego czerwonego serca, które znajduje się przed gmachem Urzędu Miejskiego w Nysie.

Data dodania: 2020-01-16 13:28:39
Data edycji: 2020-01-16 13:31:58