Wiosna

Spektakl „Mamy tylko chwilę…”

21 marca – pierwszy dzień wiosny. Dzień, w którym wszystko budzi się do życia, rozkwita, rodzi nadzieję. W naszej szkole obchodziliśmy go w sposób wyjątkowy. Szkolny Teatr „Fatamorgana” przygotował  montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Mamy tylko chwilę…”, którego głównym przesłaniem było uwrażliwienie odbiorców na otwarcie się na drugiego człowieka, na bycie tolerancyjnym wobec osób, które w jakiś sposób różnią się od innych. Warto wspomnieć, że od 2005 roku 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Zainspirowani tym wyjątkowym świętem młodzi aktorzy w bardzo wzruszający sposób pokazali, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka oraz poszanowanie jego godności. Jak powiedziała Ola Miłek, grająca w spektaklu jedną z głównych ról: „Zastanówmy się: może właśnie w ten magiczny dzień marcowy, w którym symbolicznie żegnamy zimno, stagnację, bezruch, i z radością witamy zapowiedź zieleni, słońca, energii, pozytywnego myślenia, pięknie byłoby wyzbyć tego, co toksyczne, niszczące i postanowić być lepszym, bardziej otwartym na innych, tolerancyjnym? Mamy tylko chwilę…”

Data dodania: 2019-03-24 10:06:53
Data edycji: 2019-04-24 10:12:07