11 lipca - Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

Udział naszych uczniów w obchodach
Narodowego Dnia  Pamięci Ofiar Ludobójstwa…

W dniu 10 lipca 2020 roku odbyła się uroczystość przed tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa w ramach obchodów Narodowego Dnia  Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.
Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. marszałka Józefa Piłsudskiego
nie zawiedli i zapewnili oprawę artystyczną imprezy.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy 4a  przygotowani przez panią Renatę Głuszek.

Samanta Grudzka  wyrecytowała wiersz  Stanisławy Wiatr-Partyki "Nad Wołyniem...";
Katarzyna Herkt i Julia Fekner przeczytały fragment relacja świadka Marianny Soroki "Polska Niobe".

Ostatnim punktem oprawy artystycznej imprezy był wzruszający występ wokalny Anny Trytko - uczennicy klasy 5 e przygotowanej przez pana Dariusza Orłowskiego. Ania  zaśpiewała piosenkę „Historie zagubione”.

Uczniowie złożyli również kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa.

Data dodania: 2020-07-10 22:45:31
Data edycji: 2020-07-10 22:52:43