Bohater ON

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w akcji ” BohaterOn- włącz historię”.

Jest to ogólnopolska akcja realizowana przez wrocławskie fundacje: Rosa oraz Sensoria.  Celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz popularyzowanie historii Polski XXw.      W ramach akcji zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne: oglądaliśmy filmy dokumentalne przedstawiające Bohaterów Powstania, zorganizowaliśmy happening, rozmawialiśmy o Powstańcach, o ich poświęceniu, o 63 dniach walk . Było to dla  wszystkich  głęboko poruszające, w wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia.

Klasy młodsze I- III  rysowały laurki Powstańcom,  rozmawiały o Polsce, symbolach narodowych, szacunku dla przeszłości.

Uczniowie klas IV- VIII wykonali kartki, w których wyrażali swoją wdzięczność Powstańcom. Niektórzy uczniowie napisali listy, w których dziękowali za wolną Polskę, za to, że  mogą żyć, rozwijać się, bawić i  rosnąć w suwerennym kraju.

Wszystkie kartki, laurki i listy zostały wysłane do organizatorów, którzy przekażą je Bohaterom Powstania. Mamy nadzieję, że sprawią im radość oraz wywołają uśmiech na twarzach Powstańców.

Data dodania: 2020-01-01 13:00:21
Data edycji: 2020-01-01 13:01:37