Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Kapsuła czasu

NASZE TALENTY

 

            Przedstawiamy Wam Natalkę Maślej. Natka ma 11 lat i jest pasjonatką literatury fantasy i science fiction. Pasjonatkę przez duże „P”, bowiem  nie tylko zaczytuje się we wspomnianej literaturze, ale także sama tworzy niebanalne teksty, które zyskują uznanie jurorów – znawców „dobrego pisania” podczas ogólnopolskich konkursów literackich. Jej opowiadania powędrowały m.in. na takie konkursy jak: III edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego „Serce Kapsuły Czasu” organizowanego przez Fundację TworzyMY Kraków, "Kryształowe smoki 2020. Cyberpunk: w służbie zła", "Pigmalion Fantastyki", Konkurs literacki – opowiadanie „Jeden dzień z życia poszukiwaczy przygód”. Brzmi nieźle, prawda?

            Do  największych osiągnięć Natki należy uzyskanie tytułu laureatki konkursu zainicjowanego przez Fundację TworzyMY Kraków. W konkursie wzięło udział ponad  3000 autorów prac plastycznych i literackich, spośród których zostali wyłonieni zwycięzcy honorowi. Praca Natalii została złożona wewnątrz Kapsuły na wieży Mariackiej w Krakowie, a jej wizja przyszłości świata stanie się wspólnym dziedzictwem przyszłych pokoleń. Natka została również nagrodzona 3.miejscem w kategorii 10-15 lat w konkursie "Kryształowe smoki 2020. Cyberpunk: w służbie zła". Jej opowiadanie „Obywatel Rx34V” można przeczytać na stronie: https://dnifantastyki.pl/2020/07/21/obywatel-rx34v/?fbclid=IwAR1p-sHm0MMaU-0FYRv6zGppNvd_Bgl6-3dg_wWPcj4MVIoYlJmz1LANTh0.

            Warto zaznaczyć, że zainteresowania naszej literatki nie wzięły się znikąd – jej rodzice również są pasjonatami fantastyki:  mama pisze scenariusze do gier RPG, natomiast tato jest autorem pięknych ilustracji o tematyce fantastycznej.

            Jesteśmy pewni, że o Natalce usłyszymy jeszcze nie raz. Trzymamy kciuki, żeby wena twórcza jej nie opuszczała i czekamy na kolejne opowiadania. Niech moc będzie z Tobą, Natka!

Data dodania: 2020-08-25 12:09:54
Data edycji: 2020-08-26 12:13:20
Ilość wyświetleń: 724
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook