Pierwsza pomoc. Uczę się, rozumiem i pomagam. - Szkoła podstawowa nr 5 w Nysie

Pierwsza pomoc. UczÄ™ siÄ™, rozumiem i pomagam.

O tym, że pierwsza pomoc jest bardzo ważna nie trzeba nikogo przekonywać. Posiadanie umiejÄ™tnoÅ›ci udzielania pierwszej pomocy nierzadko decyduje o czyimÅ› życiu. SytuacjÄ… idealnÄ… byÅ‚o by gdyby wszyscy potrafili sprawnie i fachowo dziaÅ‚ać w różnych sytuacjach życiowych zwiÄ…zanych z ratowaniem zdrowia i życia. Tegoroczna Inicjatywa Klubu Aktywnych i Rady MÅ‚odzieży miaÅ‚a na celu przybliżenie siÄ™ do tego ideaÅ‚u. „Pierwsza pomoc, uczÄ™ siÄ™ rozumiem i pomagam” to dziaÅ‚ania zwiÄ…zane z wyposażeniem naszych uczestników w wiedzÄ™ i umiejÄ™tnoÅ›ci. Dnia 28.11.2019 nasza mÅ‚odzież braÅ‚a udziaÅ‚ w zajÄ™ciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Lekcja prowadzona byÅ‚a przez Pana Wojciecha Hoszmana, nauczyciela SzkoÅ‚y Podstawowej nr 5 w Nysie. Pierwszym punktem spotkania byÅ‚o przedstawienie uczestnikom ogólnych zagadnieÅ„ dotyczÄ…cych udzielania pierwszej pomocy. NastÄ™pnie  wszyscy  przystÄ…pili do części praktycznej . MÅ‚odzi ludzie mieli okazjÄ™ pod czujnym okiem instruktora wykonywać na fantomie czynnoÅ›ci ratownicze. ZajÄ™cia byÅ‚y bardzo atrakcyjne. MÅ‚odzież bardzo chÄ™tnie podejmowali inicjatywÄ™. ChÅ‚opcy i dziewczÄ™ta szybko uczyli siÄ™. Zadawali prowadzÄ…cemu pytania, korygowali swoje bÅ‚Ä™dy. Można Å›miaÅ‚o powiedzieć, że zajÄ™cia speÅ‚niÅ‚y swojÄ… rolÄ™. NastÄ™pnym etapem inicjatywy bÄ™dzie stworzenie przy pomocy grafika komputerowego wÅ‚asnej, przejrzystej instrukcji pierwszej pomocy. Wykonane narzÄ™dzie zostanie rozdane na ulicach naszego miasta Nysanom, którzy nie umiejÄ… udzielić pierwszej pomocy.

Anna Zielińska

Urszula Abratkiewicz