Pomagamy Ukrainie

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, którzy wsparli naszą zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym w Polsce oraz w Ukrainie. Otrzymaliśmy od naszej społeczności szkolnej olbrzymie wsparcie-wszystko co niezbędne, aby pomagać naszym wschodnim sąsiadom   w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc organizowana przez Szkołę Podstawową    nr 5 była celowa i dobrze przemyślana. Wsparliśmy zarówno Diecezjalny Dom Formacyjny w Nysie, Ośrodek „Rybak” w Głębinowie oraz Ośrodek „Skowronek” w Głuchołazach, gdzie przez kilka tygodni przebywały sieroty z Kijowa. Pojawialiśmy się tam również jako wolontariusze. Nasi podopieczni już wyjechali do Niemiec. Serdecznie dziękowali za okazane serce.

Ponadto we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 i I Liceum Ogólnokształcącym „Carolinum” w Nysie pomogliśmy w doposażeniu dwóch transportów z pomocą dla ofiar wojny. Wszystkie przekazane przedmioty dotarły do Lwowa do Liceum Ogólnokształcącego nr 81 im. P. Sahajdacznogo  oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 10 im. św. Marii Magdaleny, w której przebywa wielu uchodźców wojennych.

Jeszcze raz dziękujemy uczniom, rodzicom, opiekunom oraz pracownikom szkoły za okazane serce. W galerii zdjęć jest podziękowanie od Ukraińców.

Koordynatorzy akcji:
Ewa Drzewiecka, Małgorzata Kurczyńska, Barbara Nowakowska, Monika Przedwojewska.

Data dodania: 2022-04-21 10:56:34
Data edycji: 2022-05-09 10:56:56