Uczę się rozumiem i pomagam

„Uczę się rozumiem i pomagam”- inicjatywa Klubu Aktywnych w Nysie

Inicjatywa  Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży Hufca Pracy w Nysie pt. „Pierwsza pomoc, uczę się rozumiem i pomagam ”ma na celu propagowanie zasad i idei udzielania pierwszej pomocy. Dnia 22.01.2020 roku nasza młodzież przy pomocy grafika komputerowego stworzyła swoją instrukcję pierwszej pomocy, którą  zalaminowali w folii dla nadania jej większej trwałości. Instrukcja będzie rozdawana przez młodzież na ulicach naszego miasta oraz wśród przedszkolaków Celem działania jest pokazanie sposobów udzielania pierwszej pomocy osobom, które nie potrafią tego zrobić. Taka profilaktyka jest bardzo potrzebna i słuszna. Być może wielu z nas nigdy nie będzie miało do czynienia z poszkodowanym wymagającym pomocy. Jednakże lepiej być przygotowanym na taką sytuację i nigdy jej nie doświadczyć, niż spotkać się z nią i nie wiedzieć jak reagować.

Urszula Abratkiewicz

Data dodania: 2020-02-03 10:26:14