Warsztaty wypiekania i ozdabiania pierników

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wypiekania i ozdabiania kopernikowskich pierniczków. Pani sołtys opowiadała dzieciom historie związane z miejscowością, o działalności stowarzyszenia i oczywiście o słynnych piernikach. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał biały fartuch i czepek. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobu wypiekania tych smakołyków.  Panie ze stowarzyszenia tłumaczyły  w jaki sposób należy przygotować ciasto, dzieci natomiast ugniatały, wałkowały i wycinały za pomocą foremek pierniczki o różnych kształtach.

Po upieczeniu ochoczo przystąpiły do lukrowania i ozdabiania  pierników.

Efekt  pracy był imponujący, stół  zapełnił się kolorowymi piernikami. Nagrodą była najprzyjemniejsza część warsztatów czyli degustacja własnoręcznie wykonanych smakołyków. Na koniec warsztatów każdy z uczestników otrzymał kilka sztuk pierników, aby mógł poczęstować rodzinę.

Data dodania: 2019-12-09 09:43:05
Data edycji: 2019-12-09 09:43:56