Wieczornica z okazji 11-XI

Wieczornica z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 22 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się patriotyczna wieczornica.

Tuż przed godziną 15:00 zaczęli przychodzić do szkoły uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Okazja była wyjątkowa, ponieważ tego dnia mieliśmy wspólnie świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gdy w świetlicy szkolnej zaczął zapadać zmrok, zapłonęły świece. Ten nastrojowy element scenografii wprowadził nas w atmosferę wieczornicy patriotycznej. Scenografię przygotowały panie Anna Jacków i Katarzyna Foryś- Kurowska. Spotkanie było niezwykle różnorodne. Po przywitaniu gości głos zabrała pani dyrektor Eulalia Woźniak. Potem przyszedł czas na inscenizację. Dzięki przedstawieniu, przygotowanemu przez grupę uczniów z klasy 7 a i 8 c prowadzonych przez panie Annę Krzyż i Renatę Głuszek, mogliśmy śledzić losy naszego kraju i przypomnieć sobie drogę, którą nasi przodkowie przemierzali przez 123 lata, aby odzyskać wolność. Występy uczniów w wielu z nas wzbudziły refleksję dotyczącą naszej postawy wobec Polski. Z dumą, ale i z łezką w oku, patrzyliśmy na młodzież, która z ogromnym zapałem i zaangażowaniem włączyła się w obchody Święta Niepodległości. Część aktorska wspierana była przez grupę muzyczną kierowaną przez pana Dariusza Orłowskiego. Jak zawsze perfekcyjnie przygotowani, ozdabiali uroczystość swoim śpiewem i grą na różnych instrumentach. Do śpiewu dołączyła się także publiczność. Gościliśmy również niezwykle muzykalną rodzinę państwa Chudobów. która wykonała własny utwór. Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

We wtorek to muzyka i słowo kierowane przez naszych uczniów najlepiej wyraziły to, co niewyrażalne - miłość do Ojczyzny.

Ziemio Ojczysta

__